Корзина
Нет отзывов, добавить

Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі»

+38093 144-83-58
+38068 911-65-58
+38099 166-10-23
+38098 951-20-51

В'язання. Кілька цікавих фактів

В'язання. Кілька цікавих фактів
В'язання. Кілька цікавих фактів

- Історики стверджують, що в'язання – порівняно недавнє рукоділлям, адже немає древніх легенд про в'язання, як є про прядиво і ткацтво: історії про давньогрецьку вправну ткачиху Арахне, давньоєгипетську богиню Нейт або японську богиню Аматерасу.

- Одним з найбільш ранніх відомих прикладів в'язання (сформованих на двох паличках шляхом протягування петель через петлі) була пара бавовняних шкарпеток, знайдених у Єгипті першого тисячоліття нашої ери.

  

- Ранні спиці зазвичай робилися з кісток, слонової кістки або панцира черепахи.

- Слово «в'язати» походить від давньоанглійського cnyttan, що означає «вузол».

- Оскільки в перші роки появи і розвитку в'язання було мало вовни, інші матеріали, такі як бавовна і шовк, були дуже популярними.

- У 1566 році шведському королю Еріку належало 27 пар в'язаних шовкових панчох, імпортованих із Іспанії. Кожна в'язана пара коштувала стільки ж, скільки річна зарплата його камердинера.

 

- В'язальну машину винайшов 1589 року (за часів правління королеви Єлизавети) священник Вільям Лі. Після її винаходу в'язання у ХVІІ і ХVІІІ століттях поступово перейшло гільдійським кустарним промислам.

- Деякі вчені стверджують, що ще одним доказом того, що в'язання винайшли на Близькому Сході, є те, як в'язальники виконують свої рядки: навіть якщо носії англійської мови пишуть зліва направо, в'язання рядів відбувається справа наліво.

- Рекорд за найбільшою кількістю людей, які в'язали одночасно, встановлений у вересні 2012 року у лондонському Королівському залі мистецтв і наук імені Альберта, коли 3083 людини в'язали разом протягом 15 хвилин.

- В'язання діє як природний антидепресант і може допомогти полегшити симптоми занепокоєння, депресію і хронічний біль. Це також може захистити мозок від старіння.

 

(Підготовлено за матеріалами інтернету).

Другие статьи