Корзина
Нет отзывов, добавить

Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі»

+38093 144-83-58
+38068 911-65-58
+38099 166-10-23
+38098 951-20-51

Історія виникнення японського бісеру

Історія виникнення японського бісеру
Історія виникнення японського бісеру

Близько 1000 р. до н.е. Арікамеду (Індія) був великим промисловим центром з виробництва намистин. Виробники Арікамеду створювали намистини, використовуючи процес витягування скла, пізніше запозичений європейцями: приблизно 45 кілограмів розплавленого скла витягувалося в «тростину» – тонку порожнисту трубку, яку потім розрізали на крихітні шматочки.

Бісер і намистини, виготовлені в Арікамеду, були схожі на ті, які нам знайомі сьогодні: 3-5 мм в розмірі і створені в непрозорих і напівпрозорих кольорах.

Завдяки розвиненій торговельній інфраструктурі ці маленькі скляні кульки потрапили в Африку, Китай, Корею, Індонезію і Японію. Будучи життєво необхідними в якості валюти, намистини також стали символами сили і їх вплітали в текстиль, використовували для вишивки і нанизування.

Багато з склодувів Арікамеду заснували перші відомі гільдії склодувів. Майстри по склу з цих гільдій мігрували по всій Азії, несучи з собою свої навички і знання про скло, впливаючи на виробництво скла в нових регіонах.

В кінці ХІХ-го століття японські склодуви почали виготовляти видувні намистини, в тому числі з використанням технології багаторазового видування форм, і відкрили власну скляну промисловість.

 

Очолювана трьома гігантами, нинішня японська індустрія виробництва бісеру, що багатьма вважається еталонною, має відносно коротку історію. У 1935 році була заснована компанія Matsuno, за нею – Miyuki 1949-го і Toho 1951-го. Спільно ці японські компанії сприяли розвитку виробництва надзвичайно красивого бісеру.

(Підготовлено за матеріалами інтернету).

 

 

Другие статьи