Корзина
Нет отзывов, добавить

Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі»

+38093 144-83-58
+38068 911-65-58
+38099 166-10-23
+38098 951-20-51

Бісерні традиції і символіка африканського етносу Зулу

Бісерні традиції і символіка африканського етносу Зулу
Бісерні традиції і символіка африканського етносу Зулу

Зулуси (зулу amaZulu, англ. Zulus) – етнічна група, члени якої проживають переважно в провінції Квазулу-Наталь (Південно-Африканська Республіка), де зберігаються їх культура, мова і традиції.

Вироби з бісеру, виготовлені майстринями Зулу, не тільки прекрасні, але також повні прихованого змісту, який зазвичай не розуміють випадкові шанувальники. З'єднання дизайну та кольорової гами в готових прикрасах дозволяє передати певні смислові повідомлення. Традиційно зулуські чоловіки покладаються на ці повідомлення для отримання конкретної інформації, наприклад, про те, чи заміжня жінка чи ні. Бісероплетіння вказує на стать і каже іншим, скільки дітей було у власника, з якого регіону родом або скільки у нього незаміжніх родичів.

Єдина форма, яку зулуси використовують в дизайні прикрас з бісеру, – це трикутник. Те, як трикутники розташовані всередині конкретної бісерної роботи, означає різні значення. Наприклад, трикутник, спрямований вниз, означає незаміжніх жінок, трикутник, спрямований вгору, – незаміжніх чоловіків.

Кольори використовуваного бісеру також впливають на значення повідомлення, переданого за допомогою малюнка певної прикраси. На відміну від форм, які мають тільки одне незмінне значення, використовувані кольори (а їх всього сім) можуть передавати як позитивні, так негативні якості.

Зелений колір в позитивному сенсі символізує радість, блаженство, а негативному – хворобу. Синій має на увазі вірність, а в протилежному сенсі – ворожість. Червоний колір передає сильні емоції, але водночас і гнів, нетерпіння. Жовтий колір означає одночасно і багатство, і непридатність. Рожевий колір акцентує увагу на обіцянках, та водночас означає бідність і лінь. Білий колір має тільки єдине позитивне значення і це завжди любов. Останній колір, чорний, говорить про шлюб, а в негативному сенсі – про смерть, печалі і розпачі.

Існує також значна різноманітність в складності процесу виготовлення прикрас народності Зулу: деякі намиста досить прості, а інші навпаки – доволі трудомісткі і складні у виконанні, а також вимагають певних навичок.

(Підготовлено за матеріалами інтернету).

  

Другие статьи