Корзина
Нет отзывов, добавить

Міжнародна виставка «Рукоділля. Бізнес & Хобі»

+38093 144-83-58
+38068 911-65-58
+38099 166-10-23
+38098 951-20-51

Бісерні прикраси африканського племені Масаї

Бісерні прикраси африканського племені Масаї
Бісерні прикраси африканського племені Масаї

Плем'я Масаї (напівкочовий африканський нілотський корінний народ, що живе в савані на півдні Кенії і на півночі Танзанії) відоме своїми традиційними прикрасами з бісеру ручної роботи.

Бісероплетіння було важливою частиною культури племені впродовж багатьох років. Всі вироби з бісеру – барвисті намиста, браслети, підвіски – виготовлені тільки жінками Масаї, хоча носяться їх як жінки, так і чоловіки. А вивчення навичок мистецтва бісероплетіння обов'язкове для кожної жінки племені.

Ще задовго до їхнього першого контакту з європейцями, Масаї протягом багатьох років створювали прикраси з намистин і бісеру, що виготовлялися переважно з натуральних природних ресурсів: глини, дерева, кісток, міді та латуні. Лише наприкінці XIX століття торгівля з європейцями зробила скляне намисто і бісер доступними для африканців. І донині скло, як і раніше, – основний матеріал, який плем'я використовує для своїх прикрас.

Кожна створена вручну прикраса не тільки неймовірно красива, а й має важливе культурне значення. Воно може вказувати на вік власника і на його соціальний статус, тому людей з високим соціальним становищем визначають за допомогою барвистіших і складніших ювелірних виробів.

Як і в традиціях народності Зулу, для племені Масаї кольори також символічні й мають особливі значення, зрозумілі тільки місцевим.

Часто символіка пов'язана з великою рогатою худобою, яка є основним джерелом їжі племені. Червоний колір означає хоробрість, єдність і кров (колір крові корів). Часто, коли Масаї організовують зустрічі, вони забивають корову, і тому єдність для них асоціюється з червоним кольором.

Синій колір представляє енергію і небо. Дощ падає з блакитного неба і живить велику рогату худобу водою.

Білий колір передає значення світу, чистоти і здоров'я. Асоціація зі здоров'ям пов'язана з молоком білої корови, яке плем'я п'є, щоб не хворіти. А чорний колір уособлює собою людей і боротьбу, яку вони повинні винести протягом життя. Помаранчевий і жовтий кольори символізують гостинність. Асоціація з худобою полягає в тому, що відвідувачам подають коров'яче молоко в очищених від насіння і серцевин гарбузах замість склянок, а ліжко застеляють жовтими шкурами тварин.

Зелений символізує здоров'я і землю. Велика рогата худоба пасеться на зеленій траві землі.

Масаї є одним з найвідоміших племен Східної Африки. Незважаючи на розвиток сучасної цивілізації, вони практично повністю зберегли свій традиційний устрій життя, хоча з кожним роком це стає важчим.

(Підготовлено за матеріалами інтернету).

  

Другие статьи