Чому шерсть вікуньї найдорожча у світі

Вікуньї – це дивовижні рідкісні тварини, які мешкають у дикій природі на гірському хребті Анд. Вони вважаються родичками лами та альпаки і належать до американських безгорбих верблюдів.

Екстремальні кліматичні зміни високогір’я Анд зробили вовну вікуньї найм’якшою і найвишуканішою у світі. Вона популярна завдяки своїй теплоті і, водночас, тонша за будь-яку іншу вовну у світі, її діаметр становить 12 мікрометрів.

Вовна вікуньї така дорога, адже вікуньї виробляють її невелику кількість – лише близько 0,5 кг на рік. Тварину можна підстригати кожні три роки, при цьому ловити її потрібно в дикій природі. Збір вовни вимагає певного процесу та навичок. Ця операція має бути дуже делікатною, тому що тварина дуже вразлива, і якщо її налякати, може померти від серцевого нападу.

Ціни на вовну вікуньї можуть варіюватися від 1800 до 3000 доларів США, її використовують для виробництва одягу (костюми, пальто, светри, аксесуари, шалі та шкарпетки) та товарів для дому (ковдри та накидки).

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Згідно з легендами, вікунья – це перевтілення красивої молодої діви. Вона отримала від короля шубу з чистого золота, тому вважалося протизаконним носити вироби з її вовни будь-кому, крім членів королівської родини Інків.