Тибетські намистини

Більшість тибетських намистин насправді виготовляють в Непалі майстри, багато з яких є біженцями або нащадками біженців, які покинули Тибет під час вторгнення китайських військ у 1950-х роках.

Бірюза та корал – основні природні матеріали, з яких виробляють традиційні намистини.

Тибетська бірюза вже протягом тисячоліть користується найбільшим попитом населення Непалу і Тибету через свої магічні властивості і красу. Згідно з легендами, бірюза – це небесний камінь, принесений на землю згори, і, будучи визнаним найціннішим каменем серед народу Тибету, вважається важливим релігійним символом. Тибетські намиста з бірюзи цінуються за особливу духовну силу, яка наповнює власника прикраси під час їхнього носіння.

Корал був цінним матеріалом у Тибеті та Гімалаях протягом багатьох століть. Справді, більшість тибетців досі вважає, що натуральний червоний корал є ціннішим, ніж золото – у Тибеті найдорожча намистина може коштувати до 200 доларів за грам. Намистинки від лососевого до темно-червоного відтінку завжди є найціннішими. Форма також важлива – круглі цінніші для колекціонування, тому що їх легко можна нанизати у вигляді молитовних чоток або використовувати в композиціях при плетінні намиста, створенні золотих та срібних прикрас, декоративних аксесуарів для волосся або головних уборів.

Тибетці люблять поєднання бірюзи та червоного коралу, оскільки вважають, що це протилежні колірні спектри, переплетення яких покращує життя кожної людини та сприяє підвищенню рівня її емоційного самопочуття, приносить їй мир, поєднуючись із гармонією всесвіту.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)