Найдорожчий квілт

Найдорожчий квілт, будь-коли проданий на аукціоні, – це робота «Reconciliation Quilt», що в перекладі означає квілт «Примирення». Його купили за 264 000 доларів на аукціоні Sotheby’s 1991 року. Його створили Люсінда Уорд Хонстейн (Lucinda Ward Honstain) у 1867 році, незабаром після закінчення громадянської війни в США (1861-1865 років). Люсінда народилася в Оссінінгу в 1820 році, через п'ять років переїхала зі своєю сім'єю до Брукліну, штат Нью-Йорк, де й жила до своєї смерті 1904 року.

Квілт складається з 40 унікальних графічних блоків, що зображують сцени побуту, внутрішнього, комерційного та політичного життя в США 1860-х років. Яскраві кольори відображають оптимізм нації, оскільки саме в цей період США переживали свої найпохмуріші роки. Центральна аплікація з трьох блоків квілта «Примирення» представляє ферму Люсінди у Брукліні. На двох інших блоках передано те, що Хонстейн розглядала як важливі події в повоєнній Америці: звільнення колишнього президента Конфедеративних Штатів Америки Джефферсона Девіса і надання виборчого права звільненим рабам.

Квілт «Примирення» був придбаний Ардіс і Робертом Джеймс (Ardis and Robert James), уродженцями штату Небраска, США. Пара почала збирати квілти 1979 року і поступово зібрала понад 1000 екземплярів з усього світу, найдавніший з яких датований кінцем 1700-х років.

Нині квілт «Примирення» знаходиться в Міжнародному центрі-музеї вивчення квілта (The International Quilt Study Center & Museum) в університеті штату Небраска. Цей центр був заснований у 1997 році, коли Ардіс та Роберт Джеймс пожертвували майже 950 квілтів своєї колекції університету. Саме їхній внесок став основою того, що зараз є найбільшою у світі публічною колекцією квілтів.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)