Мистецтво Ralli квілтингу

Ralli (також відомі, як rilli, rellis, rehlis та ін.) – це традиційні клаптеві квілти ручної роботи, виготовлені в провінції Сінд (Sindh) у Пакистані, західній Індії та прилеглих районах. Мусульманські та індуїстські жінки з різних племен та каст у містах, селах та кочових поселеннях займаються цим ремеслом. Ralli – це хитромудра, відточена практикою форма мистецтва, що відображає багаторічні традиції і передається у спадок від старших поколінь молодим.

На загальний огляд rallis вперше були представлені у США під час виставки на Міжнародному квілт-фестивалі у Г’юстоні 2003 року. Їх колекціонують, а вартість одного витвору може вимірюватись сотнями доларів.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Квілти лише зараз отримують міжнародне визнання, хоча місцеві жінки займаються цим ремеслом уже сотні, а може, й тисячі років. Rallis є культурним символом регіонів, де вони зроблені. Використовуються найчастіше як одинарне покривало, як невелика сумка або підстилка для приймання їжі. Традиційно rallis виготовлялися вдома з переробленої бавовняної тканини, пофарбованої вручну. У селах квілти були важливою частиною посагу дівчини. Зараз у комерційних цілях rallis представлені у вигляді різнокольорових квілтів, вузьких скатертин для столів та різних варіацій подушок. Така продукція може бути придбана в провінції Сінд, Умеркот і Тарпаркаті, а також в індійських штатах Раджастан і Гуджарат.

Багато регіонів та спільнот при виготовленні квілтів використовують свої особливі кольори та візерунки. Традиційні кольори називаються «satrangi», їх сім: білий, чорний, червоний, жовто-жовтогарячий, темно-зелений, синій та фіолетовий. Деякі громади віддають перевагу іншим кольорам. Наприклад, індуси люблять рожевий та світло-зелений, а джоги – коричневий та помаранчевий.