Печворк та квілтинг: хто є хто

Печворк це просте зшивання декількох різних за розміром та кольором шматочків тканини в один шар на відміну від квілтингу. Квілтинг (простігування, зістрочування тканин) складається одночасно з кількох технік – клаптикове шиття печворк, аплікація, колаж і вишивка, а також передбачає створення виробів не менш ніж з трьох різних за структурою ярусів. Готові роботи, виконані у цій техніці, прийнято називати квілтами.

Китайці носили стьобані куртки протягом багатьох сотень років.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Слово «quilt» походить від латинського «culcita», що означає матрац, набитий мішок, але воно прийшло в англійську мову від французького слова «cuilte».

Найбільш раннє зображення стьобаних шат виявлено на різьбленій фігурі єгипетського фараона першої династії, виконаної зі слонової кістки і датованої близько 3400 років до н.е.

До Європи зразки клаптикової майстерності були привезені хрестоносцями з Близького Сходу наприкінці ХІ ст.

Квілт Трістан, іноді званий Трістан і Ізольда або Guicciardini Квілт, є одним з найбільш ранніх, що збереглися у світі. Описуючи сцени з історії Трістана та Ізольди, впливового роману-трагедії, квілт був зроблений на Сицилії у другій половині XIV століття.

Найстарішим з американських стьобаних квілтів, що збереглися, є стьобаний квілт Saltonstall, зроблений в Салемі, штат Массачусетс, приблизно 1704 року.