Нуно фелтінг

Нуно фелтинг (від англ. felting – валяння вовни і від яп. nuno – тканина) – це захоплюючий процес, одна з технік валяння, яка набула популярності за кілька років.

Варто зазначити, чим тонша тканина, що використовується, тим вільніше переплетення її ниток, відповідно, сам процес валяння відбувається набагато легше. Найпоширеніші вироби, що виготовляються за технікою нуно фелтинга – шарфи, шалі, інші аксесуари, також нуно фелтингом декорується й одяг.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Розробником цього напрямку в рукоділлі вважають Поллі Стірлінг. Коли Поллі переїхала жити з Йоркшира (Англія) до Нового Південного Уельсу (Австралія), їй більше не потрібний був важкий вовняний одяг, необхідний у засніженому Йоркширі, тому вона вирішила створити щось нове. Тож вона розробила техніку нанесення мінімальної кількості вовни на тканину, яку назвала нуно фелтинг. Поллі Стірлінг – професійний текстильний дизайнер, відомий своїм сучасним підходом у роботі з повстю. Черпаючи натхнення в природі, віршах, картинах та особистому досвіді, Стірлінг вважає за краще працювати з тканинами з натуральних волокон і перетворює своє натхнення в комбінації вовни та тканини.

Техніка нуно фелтинг досить проста і мало чим відрізняється від класичного мокрого валяння. Під впливом гарячої води, мила і тертя вовняні волокна проникають крізь волокна тканини, – наприклад, шовковий шифон, органза, атлас, крепдешин тощо – і переплітаються між собою, утворюючи новий матеріал з дивовижною текстурою.