Символіка японської вишивки nihon shishu

Японська вишивка (nihon shishu) налічує понад тисячу років і виникла в період Кофун. На ранніх етапах за допомогою цієї техніки прикрашали лише предмети, що використовували під час релігійних церемоній. За словами істориків, починаючи з раннього періоду Хейан, японська вишивка стала використовуватися головним чином для прикраси костюмів придворних дам – лише вищі верстви суспільства могли дозволити собі таку дорогу роботу.

Крім квітів у японській вишивці несуть культурні конотації і представляють різні аспекти життя і тварини. Бабки (tombo) символізують класи воїнів і часто використовуються як мотив на військових знаряддях. Отже, бабка уособлює перемогу. Журавлі (tsuru) стали символом довголіття та удачі, а ластівки (tsubame) – символом вірності у шлюбі та родючості. Вважається, що дракони (ryu) приносять процвітання та допомагають уникнути зла, а також є символом удачі чи королівської влади. Короп (koi) в першу чергу символізує завзятість, але також представляє вірність у шлюбі та удачу.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Багато кімоно прикрашені японською вишивкою. Раніше кімоно були визначальним предметом одягу для аристократів, які носили їх як символ свого статусу та багатства. У наші ж дні кімоно часто носять гейші або одягають на офіційних заходах, таких як весілля та чайні церемонії.

У техніці японської вишивки використовують складні візерунки, шовкові нитки і символічні мотиви, виконані на тонких шовкових тканинах.

Квіткові мотиви – одні з найпоширеніших елементів дизайну в японській вишивці. Ботанічна символіка настільки популярна в Японії, що вважається власною мовою – Ханакотоба (Hanakotoba) або «мовою кольорів». Кожна квітка має значення і може використовуватися для передачі певних емоцій чи настроїв без необхідності використання слів. Вишневий колір (sakura) – символ оновлення, краси і швидкоплинності життя. Хризантеми (kiku) уособлюють собою царську красу, довголіття та омолодження, є символом Імператора та Імператорської сім'ї: зображення цієї квітки можна знайти на японських паспортах, банкноті 50 ієн та Імператорської печатки.