Лемпворк. Муранське скло

Острів Мурано розташований в Італії за 3 км на північ від Венеції і є процвітаючим торговим портом з 7 століття. Мурано став центром виробництва венеціанського скла 1291 року, коли скляні ливарні заводи були перенесені з Венеції, щоб зменшити ризик пожеж. Методи та інструменти, які використовують сучасні майстри під час виробництва муранського скла, з часів середньовіччя не сильно змінилися.
Муранське скло – це хімічне скло, яке створюється, коли вапно, калій, кремнезем та натрій змішують разом і плавлять у дуже гарячій печі, яка перетворює матеріали на рідину.

Використовуючи пальник для нагрівання і спеціальні стрижні, трубки з муранського скла нагрівають до розплавленого стану та обертають навколо металевого стрижня доти, доки не буде досягнуто бажаної форми. Кілька шарів скла різного кольору, а також сусальне золото та срібло використовують для отримання бажаного ефекту. Після того, як намистина повільно охолоджується, її видаляють зі стрижня, утворюючи необхідний отвір для подальшого нанизування.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Муранські склодуви використовують вишукані технології, такі як кристалічне скло, емальоване скло (smalto), скло з нитками із золота (aventurine), багатобарвне скло (millefiori), молочне скло (lattimo) та імітація дорогоцінного каміння зі скла, створюючи прикраси, що не мають аналогів у світі.

Щоб отримати блискучі кольори, блискітки або металеві ефекти, ремісники додають золоту або срібну фольгу та мінерали: кобальт – для створення синього кольору, мідь – для вкраплення блиску, марганець – для створення фіолетового кольору, цинк – для отримання білого кольору тощо.

Більшість намистин із муранського скла виготовляють за технологією лемпворк. Метод роботи з пальниками є найбільш трудомістким під час виготовлення скляних намистин, оскільки кожна має бути сформована індивідуально.