Чотки 108 намистин mala

Mala (у перекладі з санскриту माला означає «гірлянда») – це чотки з намистин, які зазвичай використовують індуси, буддисти, джайни та деякі сикхи для підрахунку при співі медитативних мантр, а також виконання ритуалів та поклонів під час здійснення духовних практик. Нині такі чотки стають дедалі популярнішими завдяки масовому вивченню найдавнішої філософії та практики йоги у всьому світі.

Зазвичай чотки mala складаються з 108 намистин, з’єднаних разом однією гуру-бусиною, яка за розміром перевершує інші, і щіточки. Гуру-бусину використовують як своєрідний визначник кінця або початку чоток під час медитації або співу мантри. Іноді після кожної 27-ї розташовують намистини особливої або іншої форми, щоб було легше відстежувати мантру. Число 108 є сакральним – означає багатомірність світу. Згідно з легендою, священним це число назвав сам Будда. Mala, що складаються з 108 намистин, можна носити як намисто, а так звані напів mala з 54 або 27 намистин можна носити як браслет.

Mala завжди виконані з круглих намистин розміром 7, 8 або 10 мм, їхня форма дозволяє легко ковзати крізь пальці, а матеріалом слугують дерево туласі, насіння лотоса і рудракші, різні дорогоцінні та напівдорогоцінні камені, перли та кристали; щіточку зазвичай роблять з бавовни або шовку. Наприклад, у лікувально-оздоровчих цілях багато чоток виготовляють саме з дорогоцінного каміння, які мають різні енергетичні властивості та певні колірні характеристики, можуть бути важливими для власника і допомагають досягти певної мети в медитації та його житті.

Величезною популярністю користуються mala, виготовлені з нефриту, рожевого кварцу або чорного оніксу. Рожевий кварц символізує правду, гармонію, відкриває серце, сприяє очищенню енергетичного каналу всесвітнього кохання. Зелений нефрит заспокоює розум, звільняє від негативу та стабілізує особистість, приваблює удачу, врівноважує та відкриває серцеву чакру. Чорний онікс – камінь захисту, сили, удачі та здоров’я, сприяє самоконтролю, а також підвищенню витривалості.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)