Корейське мистецтво паперового валяння joomchi

Техніка joomchi схожа на валяння, але замість вовни використовують папір. Виникненню багатовікового мистецтва joomchi слугувала стародавня корейська техніка hanji –виготовлення паперу з кори тутового дерева або шовковиці, яку варили та розтирали. Місцеве населення виявило, що вони можуть з'єднувати до 20 шарів такого матеріалу, стискаючи і потираючи вологі паперові простирадла між руками, змушуючи волокна заплутуватися і щільно прилипати один до одного, подібно до процесу валяння, в результаті чого виходив матеріал набагато міцніший і витриваліший – так званий joomchi.

Нині відома художниця Jiyoung Chung розробила інноваційний метод використання традиційного корейського ремесла, і в її руках joomchi набуває сучаснішого вигляду, представляючи мальовничу, абстрактну та модернізовану форму мистецтва, наповнену скульптурними та текстурними образами. Пропонуємо ознайомитись з деякими роботами цього автора.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Про joomchi було написано не так багато, але історичні записи показують, що корейці почали активно створювати joomchi за часів правління династії Корьо (918–1392 рр.), коли через дорожнечу тканини та життєву необхідність одяг змушені були робити з hanji, яка стала свого роду заміною більш традиційної тканини. Папір, виготовлений у техніці joomchi, був у шість разів міцніший за звичайний папір hanji, а також через свою міцність і довговічність joomchi використовувався для виготовлення функціональних предметів, таких як контейнери та гаманці, і навіть для військової броні.

Для надання паперу joomchi водостійкості застосовувалися різні види обробки поверхонь виробів, наприклад сік сирої сої або хурми. Оброблену таким чином joomchi використовували для виробництва непромокальних речей та для захисного одягу фермерів.