Queen’s Quilt королеви Гаваїв

На Гаваях (єдиний штат США, розташований в Океанії, єдиний штат США, розташований за межами Північної Америки, і єдиний штат США, що повністю складається з островів) існує багата культурна спадщина та народні традиції виготовлення квілтів, які беруть свій початок ще у середині XIX століття, коли американські місіонери вперше почали навчати цьому ремеслу гавайців. З того часу місцеве населення створило особливе мистецтво, розробивши унікальний острівний стиль виготовлення квілтів.

Найвідоміший в історії островів Queen’s Quilt створений королевою Ліліуокалані (остання королева Гаваїв з 20 січня 1891 року по 17 січня 1893 року) та її придворної леді протягом 10 місяців 1895 року, коли Тимчасовий уряд взяв їх під варту в королівській спальні у палаці Іолані (колишня резиденція гавайських монархів).

Квілт складається з дев’яти зшитих разом частин, кожна розміром 97 на 95 дюймів, і виконаний в так званому крейзі-квілт стилі з властивими йому несумісними між собою комбінаціями кольорів, фактур, різноманітних технік вишивки та відсутністю повторюваних мотивів. Кожна секція ретельно вишита та прикрашена іменами, датами, іконами та символами стародавніх гавайських островів.

Красиві шовкові та парчові тканини, оксамит, стрічки, що використовуються в Queen’s Quilt, взяті з власного гардеробу королеви, її підопічних та інших членів сім’ї. У центрі виробу знаходяться вишиті слова «В’язні в палаці Іолані... Ми почали тут квілт...». На квілті можна відзначити вишиті елементи: фігурку міфічного фенікса з шовкової парчі – птаха, що приносить удачу, кишеньковий годинник з римськими цифрами, шолом королівської охоронної уніформи, а також сову.

Нині Queen’s Quilt знаходиться та демонструється всім охочим у Капітолії, в центральній частині Гонолулу, безпосередньо у самому палаці Іолані, який є єдиним королівським палацом на території США.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)