Що варто знати про повсть

Повсть має багато застосувань в автомобільній промисловості як прокладка для демпфування вібрацій між металевими панелями, забезпечення ізоляції, для деяких прокладок, екранів та пилозахисних бар’єрів тощо.

Вислів «Божевільний як Капелюшник» (англ. «mad as hatter») прийшов з валяння. Приблизно до 1940-х років при виробництві повсті хорошої якості для виготовлення чоловічих капелюхів використовувався процес, званий у фелтингу «carroting» (з англ. «carrots» – морква). Шкури бобрів і кроликів обробляли розведеним розчином з’єднання ртуті для відокремлення хутра від шкіри. Потім шкури висушували в духовці, де тонке хутро з боків ставало помаранчевим, кольору моркви. А вдихання пари токсичного ртутного розчину призвели до широкого поширення серед капелюшників випадків отруєння, які провокували зміни особистості, видимий тремор у руках та кінцівках, дезорієнтацію у часі та просторі, а також нездатність запам’ятовувати поточні події.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

У виробництві багатьох музичних інструментів – барабанів, піаніно та духових – повсть використовують як амортизатор. На підставках для барабанів, наприклад, він захищає тарілку від тріщин та забезпечує чистий звук.

Повстяне голчасте мистецтво безпосередньо як один із напрямків творчості виникло у 1980-х роках, коли американські майстри виготовляли грайливі різнокольорові кулі для ювелірних прикрас.