Цікавинки про вишивання хрестом

Як і будь-який інший вид хобі, вишивання хрестом має свою еволюцію та розвиток протягом усієї історії. Коли ви думаєте про історію вишивання хрестом, перше, що може з’явитися перед уявним поглядом – зображення, на яких няньки кричать на молодих вишивальниць, які ж нерівні їхні стібки! Ось кілька цікавих фактів про історію вишивання хрестом, які можуть вас здивувати.

Сучасне вишивання хрестом, як один з видів творчості, з’явилося у 1960‑х роках у США. Оскільки жінки переважно займалися веденням домашнього господарства, їм доводилося шукати хобі після виконання своїх повсякденних обов’язків. З настанням індустріальної доби та початком масового виробництва схем для вишивання хрестом, вибір та доступність дизайнів значно зросли.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Мистецтво вишивання хрестом існувало набагато раніше за епоху середньовіччя, його сліди були виявлені в Китаї та Індії задовго до того, як воно потрапило до Європи. Один з ранніх зразків, виявлений в Єгипті, датується VI століттям. Сліди ручної роботи у вигляді прошитих половинок стібків були виявлені на шматочках тканини, що датуються 3000-5000 роками до н.е.

Хоча спочатку вишивання хрестом практикувалася переважно у сільській місцевості, у середні віки вона інтегрувалася у культуру вищих станів. Наявність виробів з елементами вишивання хрестом у будинках на той час стала ознакою багатства, шляхетності та соціального статусу. Навіть Катерина Арагонська сама вишивала на сорочках короля.

Історично дівчат та жінок навчали вишиванню хрестом та іншому рукоділлю. Причому схеми для вишивання містили моральні цінності та вірші з Біблії, що дозволяло продуктивно та ефективно поєднувати навчання.

Книги зі схемами вишивання хрестом почали з’являтися приблизно з XVII століття і складалися із чорних цяток на сторінці. Вибір кольорів залишили за вишивальницями.