Японський традиційний стиль boro

Boro (яп. ボロ) – японське слово, що буквально означає «лахміття». Цей термін часто використовують для опису залатаних і відремонтованих бавовняних постільних речей і одягу, які використовують набагато довше за їхній очікуваний життєвий цикл.

У той час, коли Японія намагалася оговтатися від руйнувань Другої світової війни, японці з презирством ставилися до предметів одягу, виконаних у стилі boro, – цей утилітарний текстиль служив прямим нагадуванням про збіднене минуле країни. Однак у сучасному світі як японські, так і зарубіжні колекціонери вважають boro-текстиль яскравим прикладом давно втраченого народного мистецтва.

(Підготовлено за матеріалами інтернету)

Ще з XVII століття, задовго до появи джинсової тканини, якою ми її знаємо сьогодні, цей японський стиль був особливою формою виробництва, що виникла у зв'язку з життєвою необхідністю.

Найбільшого піку популярності японський boro-текстиль досяг у XIX та на початку XX століть. Бавовна була досить рідкісним видом тканини в Японії аж до XX століття, тому коли на кімоно або інших видах одягу в певних місцях протиралася тканина, жінки за допомогою шиття sashiko ставили латки, що надавало речам велику міцність і практичність, збільшувало термін їхнього носіння. Протягом кількох поколінь такі вироби покривалися дедалі більшою кількістю латок, іноді настільки великою, що звичайний спостерігач не зміг би визначити оригінальну тканину, з якої була спочатку пошита річ.